تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبردزفولی خبر داد:

انتخاب مجدد دکتر طیبی به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی


جلسه 788 شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز به ریاست حجه الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، برگزار شد.
دکتر مخبر دزفولی با اشاره به محتوای این نشست گفت: دستور اول این جلسه به موضوع گزارش اقدامات وزارت بهداشت در خصوص اجرایی سازی سند آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت اختصاص داشت.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی از اجزای این سند مبنی بر تشکیل مناطق آمایشی، مأموریت محور کردن دانشگاه ها و مستند سازی و سامان دهی اقدامات گفت: در جلسه بر استفاده از یک الگوی آمایش سرزمینی در حوزه وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تأکید شد.
وی در ادامه افزود: پرهیز از موازی کاری و تأکید بر آموزش های اخلاق حرفه ای پزشکی، در کنار آموزش های تخصصی و علمی از دیگر محورهای مورد تأکید در جلسه بود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به بررسی سند ملی معماری شهرسازی اسلامی و ایرانی در ادامه مباحث جلسه گذشته گفت: گزارش عملکرد شهرداری تهران در حوزه معماری و شهرسازی، توسط شهردار تهران ارائه و اعضا نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.
دکتر مخبر دزفولی تصریح کرد: "اسناد و تکالیف قانونی دستگاه ها در موضوع شهرسازی"، "اقدامات شهرداری تهران در ساماندهی منظر شهری " و همچنین نیازهای این حوزه از اهم محورهای گزارش ارائه شده بود.
وی افزود: به دلیل نیاز به ادامه بحث در جلسه بعدی، مقرر شد مباحث با حضور شهردار تهران و معاونت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی پیگیری شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان از انتخاب مجدد دکتر طیبی به عنوان ریاست جهاد دانشگاهی خبر داد.


كد خبر:38368
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/08/25