تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس شورای زنان خواستار شد:

توجه بیشتر به نقش مساجد در تربیت اجتماعی


رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به هزینه بالای درمان ناباروری، فعال شدن بخش بیمه در این موضوع لازم است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر زهرا آیت اللهی با بیان این مطلب افزود: توجه بیشتر به نقش مساجد، اجرای راهکارها و سیاست های توسعه عفاف و حجاب و موضوع جمعیت باید در برنامه ششم توسعه جدی تر گرفته شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: به نظر می رسد باید "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" جایگزین "توسعه متوازن" شود.
دکتر آیت اللهی گفت: کلمه "توسعه" دارای یک بار مفهومی خاص است و به نظر ما این بار مفهومی در مواردی با اعتقادات ما تعارض دارد.
وی افزود: تعیین سیاست‌های کلی و کلان فرهنگی و علمی کشور بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است و نمایندگان محترم باید در تصویب برنامه ششم این موضوع را نیز مد نظر داشته باشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تأکید بر مرخصی دو هفته‌ای اجباری آقایانی که صاحب فرزند می‌شوند نیز از دیگر مثبت این لایحه است.
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: در ماده 117 به کنترل و کاهش میانگین سن ازدواج اشاره شده است و در بند 2 اقدامات قانونی لازم برای تنقیح و اصلاح قوانین مرتبط با حوزه حقوق خانواده و جمعیت قید شده است که مثبت به نظر می رسد.

كد خبر:38706
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/10/07