تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر حداد عادل عنوان کرد:

حفظ سنت ها و روز آمدی الزامات معماری اسلامی ایرانی


دکتر غلامعلی حداد عادل گفت: معماری در کل جامعه ما از فقدان هویت رنج می‌برد و وقتی شخصی به منابع مراجعه می‌کند تعریفی از معماری ایرانی - اسلامی را در‌نمی‌یابد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در  همایش «معماری ایرانی، مدرسه ایرانی» در تالار علامه امینی دانشگاه تهران، افزود: باید به سمت معماری ایرانی - اسلامی حرکت کنیم و دو مولفه این معماری حفظ سنت های حسنه و روز آمدی است و بر این اساس در شورای عالی انقلاب فرهنگی این مسائل مورد توجه قرار گرفت و دستاورد آن هما‌یشی است که اکنون شاهد برگزاری آن هستیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برای توجه به این مسئله، انتظار از بخش دولتی بیش از بخش خصوصی است و در بین وزارتخانه‌ها، آموزش و پرورش به جهت تعدد ساخت و سازی که برای فضای مدرسه در نظر گرفته از نهادهای مهم به شمار می‌رود.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در مجلس هفتم بودجه‌ای یک میلیارد دلاری برای بازسازی به مدارس اختصاص یافت که همایش معماری ایرانی - اسلامی مورد توجه قرار گرفت اما هنوز از چگونگی آن آگاه نیستیم.
وی افزود: باید با حفظ تنوع اقلیمی، طراحی‌ها بگونه‌ای شکل گیرد که هر نوع اقلیمی را نشان دهد.
  دکتر حداد عاد لدر پایان نیز گفت: امیدواریم این همایش و شفاف‌سازی نوع عملکرد در آن به گونه‌ای رقم بخورد که سرگشتگی فرهنگی کشور که یکی از مصادیق آن معماری بوده، برطرف شود.
كد خبر:39354
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/12/15