تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


با صدور پیامی صورت گرفت:

تبریک دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظامدبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی ضمن تبریک به رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، آمادگی کامل این نهاد را برای همکاری و تعامل  همه جانبه و سازنده با مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعلام کرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
انتصاب شایسته رئیس، دبیر و اعضای حقیقی و حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، به عنوان هیئت عالی مستشاری رهبر معظم انقلاب اسلامی و یکی از نهادهای موثر در ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی، را تبریک عرض می ‌کنیم.
مجمع تشخیص مصلحت نظام که برآمده از تفکر و اندیشه راهبردی حضرت امام خمینی «ره» است، نماد عدم وجود بن بست و نقش اجتهادِ راهگشا و متناسب با زمان و مکان در نظام اسلامی است و در طول دوران فعالیت خود و با توجه به تجربیات ارزشمند حاصل شده وظائف مهمی مانند تدوین سیاست‌های کلی نظام و نظارت بر اجرای این سیاست‌ها را نیز بر عهده گرفته است.
این نهاد مقدس در طول دوره حیات خود منشا خدمات بسیاری بوده که تدوین سیاست‌های کلی نظام در حوزه‌های مختلف، با بهره گیری از سرمایه بسیار غنی کارشناسان توانمند و متعهد کشور، در کارنامه این نهاد درخشش فراوانی دارد.
بدون تردید شخصیت وزین علمی آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس محترم این مجمع  و نظرات روشن و متقن ایشان در ابعاد مختلف فقه حکومتی و همچنین توانمندی و تجربه ارزشمند جناب آقای دکتر محسن رضائی، دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره جدید فعالیت این نهاد مهم، در غنای بیش از پیش تصمیمات و اجرای بهتر آن نقش اساسی خواهد داشت.
تجربه گرانسنگ آیت الله هاشمی شاهرودی در مدیریت دستگاه قضائی و تسلط ایشان به حوزه اجراء و ظرافت‌های این حوزه و راه اندازی و مدیریت موسسات پژوهشی در کنار سابقه درخشان ایشان  در محضر حضرت آیت الله شهید سید محمد باقر صدر نوید بخش غنای بیشتر علمی تصمیمات مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره مدیریت ایشان است.
حضور آیت الله هاشمی شاهرودی به عنوان فقیهی دانشمند در رأس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برای عرصه علم و فرهنگ کشور نیز فرصتی مغتنم محسوب می شود و قطعا شاهد تاثیر این بعد شخصیت ایشان در عرصه علم و فرهنگ کشور خواهیم بود.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تبریک صمیمیانه به اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام به ویژه آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس محترم این مجمع و تاکید بر نقش مهم و اساسی این نهاد مقدس در نظام جمهوری اسلامی، آمادگی کامل خود برای همکاری و تعامل همه جانبه و سازنده را اعلام کرده و دوام توفیقات همه اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین کارشناسان ارجمند این مجمع، دبیرخانه و مرکز تحقیقات استراتژیک آن مجمع محترم در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» را از درگاه خداوند متعال خواستار است.

كد خبر:40481
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/05/24