تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


با صدور بیانیه‌ای:

شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده، جنایات علیه مسلمانان میانمار را محکوم کردشورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه‌ای جنایات صورت گرفته علیه مسلمانان در کشور میانمار را محکوم کرد و خواستار تلاش همه دولت‌های اسلامی برای جلوگیری از این جنایات شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
بای ذنب قتلت
بار دیگر دنیا در مقابل ادعاهای دروغین و فریبنده غرب و طرفداران آن در حمایت از حقوق بشر، شاهد فجایع بی­رحمانه و غیرانسانی مردم مسلمان در کشور میانمار است. دولتی که در رأس آن متأسفانه زنی قرار دارد که برنده­ جایزه صلح نوبل بوده است.
کشتار، سرکوب و کوچ اجباری هزاران تن از مسلمانان روهینگیا و مشاهده تصاویر این حوادث هولناک، روح هر انسان آزاده­ای را به درد خواهد آورد و تأسف بارتر سکوت مدعیان حقوق بشر است که با بی­تفاوتی از کنار این حادثه وحشتناک می­گذرند و در مقابل این کشتار و آوارگی هیچ عکس العملی نشان نمی­دهند.
شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده ضمن محکوم کردن این جنایت هولناک از دولت جمهوری اسلامی ایران و همه دولت­های اسلامی و آزادیخواه و سازمان کنفرانس اسلامی و همه مدافعین حقوق بشر خواستار است که اقدامات عملی و مؤثر را برای جلوگیری و جبران این فاجعه عظیم انسانی انجام داده و از همه فشارهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، به دولت میانمار برای توقف این فجایع استفاده نمایند.
همچنین براساس بند 120 منشور حقوق و مسئولیت­های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر: «مسئولیت تلاش جهت تقویت همبستگی در میان زنان مسلمان و حمایت از حقوق زنان و کودکان محروم و مستضعف جهان» از تمامی مسئولین امور زنان و خانواده جمهوری اسلامی ایران تقاضا دارد اقدامات مؤثر و فعالانه را برای حمایت از زنان و کودکان مظلوم و مستضعف میانمار، انجام دهند.كد خبر:40651
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/06/26