تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد:

اهتمام بیش از پیش مسئولان و سیاست‌گذاران نظام اسلامی به پیشرفت علمی


دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی، بر لزوم اهتمام بیش از پیش مسئولان و سیاست‌گذاران نظام اسلامی به پیشرفت علمی کشور، تاکید کرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
تعلیم و تعلم عبادت است (امام خمینی ره)
اول ماه مهر و آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را می توان بهار تعلیم و تربیت دانست.
در آغاز هر سال تحصیلی بیش از 5 میلیون دانش آموز و دانشجو و بیش از 1 میلیون معلم و استاد دانشگاه، جهاد علمی خود برای پیمودن راه پرافتخار پیشرفت علمی کشور را آغاز می‌کنند.
در سال‌های اخیر و با توجه به اهتمام بیش از پیش مسئولان و سیاست‌گذاران نظام اسلامی به پیشرفت علمی و نیل به جایگاه در خور ملت ایران در عرصه علم و دانش، نقش تعلیم و تربیت بیش از پیش اهمیت خود را نمایان ساخته است.
به موازات این اهمیت نهادهای سیاست‌گذار در حوزه علم و دانش وارد میدان تدوین سیاست‌ها و تصویب اسناد راهبردی این حوزه شده‌اند و با تدوین، تصویب، ابلاغ و اجرای اسنادی مانند نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و... خط مشی این حوزه مهم و حساس را ترسیم کرده‌اند.
پس از پیمودن این مسیر سخت و دشوار آنچه که مطالبه اصلی بدنه قشر فعال در حوزه تعلیم و تربیت است، تدوین برنامه‌های اجرایی برای ترسیم مسیر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است؛ که امروز می‌توان این کار را وظیفه اصلی وزارت آموزش و پرورش دانست.
در حوزه آموزش عالی نیز بحمدلله نقشه جامع علمی کشور در حال طی مسیر اجراست و دانشگاه‌ها باید با توجه به توانایی‌هایشان، نقش خود در این مسیر را تعریف کنند.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلمان و دانش آموزان شهید، قاطبه بدنه علمی کشور را به حرکت در مسیر تحقق جایگاه علمی کشور در عرصه جهانی فرا می‌خواند.

كد خبر:40703
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/07/01