تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر کبگانیان خبر داد:

ادامه بررسی وظائف و ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور


جلسه 97 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1396/7/18 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در این زمینه گفت: در ابتدای جلسه در بخش پیش از دستور موضوع ادغام برخی ستادهای مربوط به فناوی‌های دارای اولویت در نقشه جامع علمی کشور مطرح و مقرر شد در جلسه بعد به این موضوع بیشتر پرداخته شود.
وی افزود: در این زمینه اعضاء تاکید داشتند که این ادغام ها چه به نیت ساماندهی بهتر و چابک سازی باشد و چه به نیت توسعه علمی، نباید باعث تضعیف این ستادها شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دستور بعدی جلسه 97 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه گزارش وضعیت علمی و فناوری بود که گزارش شاخص‌های نوآوری جهانی در سال 2017 مطرح شد که بر اساس این گزارش 7از  شاخص مهم نوآوری کشورمان در چارچوب نهادی 6 رتبه و در سرمایه انسانی و پژوهش 3 رتبه ارتقا پیدا کردهاست.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: متاسفانه در سه شاخص نیز تنزل مقام داشتیم یعنی در حوزه زیرساخت از رتبه 91 به رتبه 99 تنزل پیدا کرده‌ایم و در حوزه بازار 10 رتبه تنزل داشته‌ایم و در  شاخص پیچیدگی کسب و کار 4 رتبه تنزل یافته‌ایم.
وی افزود: دستور انتهایی جلسه ادامه بررسی مأموریت‌های جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور بود که به بررسی گزارش جهاد دانشگاهی پیرامون نهادهای پژوهش و فناوری ملی اختصاص یافت.
دکتر کبگانیان ادامه داد: در این گزارش فعالیت‌های نهادهای مربوط به توسعه پژوهش و فناوری در برخی کشورهای آسیایی و اروپایی مورد بررسی قرار گرفت و اعضاء بر این نکته که جهاد دانشگاهی باید در حوزه‌هایی که دارای سابقه و تخصص است، نهادهای پژوهش و فناوری را ایجاد کند، تاکید کردند.

كد خبر:40809
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/07/19