تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع بررسی شد:

چالش‌ها و راهکارهای اشتغال دانش آموختگان


جلسه 97 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1396/7/18 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه و با توجه به تغییرات صورت گرفته در ساختار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اعضا بر لزوم گسترش توانمندی‌های ستادهای فناوری‌های ملی تأکید کردند.
در ادامه جلسه 97 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، گزارش تهیه شده توسط جهاد دانشگاهی پیرامون نهادهای توسعه علم و فناوری در برخی کشورهای جهان شامل ساختار، نحوه کارکرد و... این نهادها ارائه شد.
پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است: مطالعه تطبیقی بین نهادهای توسعه علم و فناوری کشورهای جهان و استخراج الگوی مناسب از این مطالعه، آسیب شناسی تجربیات قبلی در این زمینه، انتخاب چند فناوری مهم به عنوان نمونه و پایه در این زمینه و ارزیابی دقیق از عملکرد نهادهای موجود در کشور از طریق معیارهای مشخص و معین.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور بعدی جلسه 97 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، بررسی برنامه‌ها و اقدامات "سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان" بود.
در این بخش ضمن اشاره به نقشه راه، ساختار، عملکرد و اقدامات انجام شده و برنامه های این سازمان، برخی چالش های پیش رو نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین اعضا در این زمینه بر این موارد تأکید کردند: ترویج نظام مهارت محور در حوزه اشتغال، پیوستگی کامل هدایت تحصیلی با هدایت شغلی، اجرای کامل آمایش آموزش عالی به منظور فراهم کردن زمینه های اشتغال.

كد خبر:40810
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/07/19