تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی خبر داد:

ابراز نگرانی شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص نحوه جذب معلمان


جلسه 801 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.
دکتر محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به طرح موضوع جذب نیرو در آموزش و پرورش در جلسه گفت: جذب نیرو در آموزش و پرورش و واجد شرایط بودن افراد برای این امر مهم که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و هم در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان که تربیت کادر مورد نیاز آموزش و پرورش به عهده آن است مورد تاکید قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به مطالب ارائه شده توسط کمیسیون آموزش مجلس که در جلسه مطرح شد و سوابق فوق الذکر درخصوص شرایط واجدین جذب به عنوان معلم در آموزش و پرورش مقرر شد شورای عالی انقلاب فرهنگی با ریاست مجلس شورای اسلامی در خصوص رعایت ضوابط و قواعد مصوب در به کارگیری نیروها همفکری و تعامل لازم را داشته باشد تا با کمک ریاست مجلس تحقق این امر مهم با نظر هماهنگ کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انجام شود.
دکتر مخبر دزفولی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص نحوه جذب معلمان نگرانی داشت که امیدواریم با کمک مجلس شورای اسلامی و رفع اشکالات موجود افراد دارای شرایط لازم برای امر تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش جذب و به کارگیری شوند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 1395 درخصوص ساماندهی مدارس غیرانتفاعی که باید یک نفر از جانب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در آن معرفی می شد، گفت: با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر حداد عادل به دلیل تجارب خود حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شد.
دکتر مخبر دزفولی همچنین با اشاره به ادامه بررسی و تصویب سند روابط علمی بین الملل جمهوری اسلامی ایران گفت: در این جلسه در ادامه تصویب بخش اقدامات این سند؛ موضوع بهره برداری بهینه از ظرفیت سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای توسعه روابط علمی به تصویب رسید.
وی تصریح کرد: سفارتخانه های کشور باید برای این امر مهم ممهز شده و شرایط به گونه ای مهیا شود که سفارتخانه ها در تعاملات علمی فعالانه تر وارد صحنه شده و به توسعه و پیشرفت علمی کشور کمک کنند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: طراحی و پیاده سازی یک سامانه امن برای ثبت اطلاعات و یافته های علمی و رصد و پایش آنها در ارتباط با توانمندی های داخلی و روابط بین المللی دیگر اقدام تصویب شده در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.


كد خبر:40977
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/08/13