تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع ارائه شد:

گزارش اجرای سند هوا فضا


جلسه 99 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1396/8/16 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه گزارشی از نتایج بررسی موضوع کنکور ارائه شد.
در این گزارش ضمن تشریح برخی آسیب‌ها و معضلات برگزاری کنکور به شیوه فعلی و ریشه‌ها و نتایج این آسیب‌ها و معضلات؛ تأثیرپذیری اهداف آموزش و پرورش از شیوه فعلی برگزاری کنکور، تهدید سلامت روانی دانش آموزان، غفلت از ساحت‌های گوناگون تربیتی، کاهش کارآمدی دانشجو و دانشگاه و تبعات منفی اجتماعی این شیوه برگزاری کنکور، مورد اشاره قرار گرفت.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور بعدی جلسه 99 ستاد راهبری اجری نقشه جامع علمی کشور، ارائه گزارش مرکز هوا و فضای وابسته به وزارت دفاع و  پشتیبانی نیروهای مسلح بود که توسط دکتر رضائی رئیس دفتر امور فضائی این وزارتخانه ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به برخی وظائف و مأموریت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پرتاب برخی ماهواره‌های علمی و تحقیقاتی با قابلیت‌ها و کاربری‌های مختلف نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

در بخش دیگری ازاین گزارش با ابراز نگرانی از عدم تخصیص بودجه لازم  به بخش هوا و فضا برخی از مشکلات ایجاد شده به علت عدم تخصیص بودجه لازم نیز تشریح شده است.

در بخش مربوط به دستاوردهای کلان فضایی مواردی مانند افزایش اقتدار و تثبیت جایگاه کشورمان، دستیابی به توان پرتاب ماهواره و کاوشگر فضایی، بومی سازی و استقلال کامل در ساخت انواع ایستگاه‌های زمینی و توسعه فناوری‌های پایه فضایی از اهم دستاوردهای کلان فضایی کشور برشمرده شد.

كد خبر:41001
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/08/17