تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی خبر داد:

ارائه گزارش جایزه مصطفی(ص)/ ادامه بررسی سند مراودات علمی بین المللدکتر محمدرضا مخبر دزفولی در این زمینه اظهار داشت: دستور اول جلسه امشب ادامه بررسی و تصویب سند مراودات بین المللی علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران بود که هدف آن تقویت ارتباطات و تعامل علمی و فناوری کشور در حوزه های بین المللی است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فراهم کردن زمینه های مناسب برای تبادلات مختلف عرصه های علم و فناوری از دیگر اهداف مهم این سند است و امیدواریم تصویب نهایی این سند در جلسه آینده شورا به انجام برسد.
وی افزود: متولیان اصلی اجرای این سند؛ سازمان ها، دانشگاه ها و مراکز علمی کشور از جمله وزارت علوم، وزارت بهداشت و معاونت علمی رئیس جمهور خواهند بود.
دکتر مخبر دزفولی در ادامه با اشاره به ارائه گزارش دومین جایزه مصطفی (ص) که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته و نامه اعضای فرهنگستان علوم کشور و نکات ارائه شده در آن، مقرر شد دبیرخانه شورا با دعوت از کمیته متخصصین جایزه مصطفی (ص) که در آئین نامه پیش بینی شده است موضوع را بررسی کند.
عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در خاتمه تاکید کرد: ان شاءالله در این کمیته و با دعوت از معاونت علمی رئیس جمهور، دست اندرکاران جایزه و اعضای فرهنگستان علوم نکات مطرح شده پیرامون رشته های دارای اولویت، مصادیق مطرح شده و مفاد آئین نامه مورد توجه قرار گرفته و  پیشنهادهای اصلاحی برای طرح در صحن شورا آماده خواهند شد.

كد خبر:41262
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/09/29