تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در نشست حلقه گفتمان بررسی شد:

چالش‌های پیش روی هنر تاتر


جلسه 66 از سلسله نشست های حلقه گفتمان «هم اندیشی کارشناسان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی» در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکزخبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه که به بحث و بررسی پیرامون «وضعیت تئاتر در کشور؛ فرصت­ها و چالش‌­های پیش­رو» اختصاص داشت دکتر محمدعلی خبری - دبیر کمیسیون هنر و معماری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی – طی سخنانی ابتدا ضمن تشریح تاریخچه تکامل تئاتر و نمایش در جهان گفت: در ابتدای کار اجرای نمایش در داخل کشور با مشکل کمبود منابع اطلاعاتی مواجه بودیم.
وی افزود: اینک در هر زمینه­ای اطلاعات فراوان و امکانات زیادی جهت اجرای نمایش در صحنه وجود دارد ولی هنوز جایگاه مناسبی در جهان نیافته و حرفی برای گفتن نداریم.
دکتر خیری ادامه داد: هنرمند به عنوان رکن تاتر مطرح است اما امروز هنرمند ما با فقر اطلاعات نسبت به عناصر گوناگون حوزه تئاتر درگیر است که این معضل یک چالش بزرگ در عرصه نمایش کشور است.
دبیر کمیسیون هنر و معماری ادامه داد: سرچشمه این چالش آموزش است و دانشگاه­های هنر ما به جای هنرمند، کارشناس تربیت می­کنند.
وی گفت: ارتباط تئاتر و فرهنگ به شکل هرم داست که در رأس آن مخاطب است و در قاعده هم مدیران و هنرمندان هستند و برای آسیب شناسی این رشته هنری باید بتوان ارتباط معناداری در این سه رأس ایجاد کنیم.
دکتر خیری افزود: هرگاه مدیران و هنرمندان به جای مخاطب در این رأس مسلط شوند، هنر نمایش و تئاتر به چالش کشیده می­شود.
كد خبر:41545
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/11/17