تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تصویب شد:

عضویت نماینده جاممعه المصطفی در شورای توسعه فرهنگ قرآنی


جلسه 39 شورای توسعه فرهنگی قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه و با توجه به موضوع تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، اعضا به بحث و بررسی پیرامون این موضوع پرداختند.
دکتر مخبر دزفولی هم در این زمینه گفت: باید چشم‌اندازی در این زمینه ترسیم شود که قابل دسترسی باشد.
وی افزود: شورای توسعه فرهنگ قرآنی در زمینه نحوه و چگونگی تحقق ده میلیون حافظ قرآن و تعریف حافظ و... باید نظر کارشناسی خود را ارائه دهد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: پس از تعریف مفاهیم باید برنامه اجرایی با توجه به زمان‌بندی مشخص و معین ترسیم شود.
دکتر مخبر دزفولی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه آماری اطلاعات حافظان و قاریان قرآن کریم گفت: بر اساس اطلاعات این پایگاه که با استفاده از آمار همه دستگاه‌ها جمع‌آوری شده است، تصمیم‌گیری‌های بهتری صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به سخنان یکی از اعضای جلسه افزود: عزم و عمل در زمینه فعالیت‌های قرآنی لازم است و همه دستگاه‌ها در این زمینه باید بیشتر فعال شوند.
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی آمادگی دارد در این زمینه هرگونه کمک و مساعدت لازم را انجام دهد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه جلسه 39 شورای توسعه فرهنگ قرآنی موضوع الحاق قاریان قرآن کریم به مصوبه پیرامون حمایت از هنرمندان مطرح شد و پس از بحث و بررسی اعضاء این موضوع به تصویب رسید.
همچنین با توجه به پیشنهاد رئیس جامعه‌المصطفی(ص) مبنی بر حضور نماینده وی در جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی، مقرر شد معاون ذی‌ربط جامعه‌المصطفی(ص) در شورا عضویت داشته باشد.
دستور بعدی جلسه 39 شورای توسعه فرهنگ قرآنی بررسی «سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی» بود که بخش‌هایی از این سند به تصویب اعضاء رسید.

كد خبر:41662
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/12/08