تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد:

نخبه علمی سرمایه کشور است و باید درآمد مناسبی داشته باشد


جلسه 103 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1396/12/8 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این حلسه و با توجه به مباحث مطرح شده در قانون بوجه 1397 اعضا بر لزوم حفظ شأن اساتید و اعضای هیئت علمی در مورد مالیات و پاداش پایان خدمت تأکید کردند.
دکتر مخبر دزفولی هم در این زمینه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به این موضوع و اثر آن بر وضعیت معیشتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در موضوع ورود کرده است و خوشبختانه اثراتی هم داشته است.
وی افزود: نباید به جریان پیشرفت علمی کشور خللی وارد شود و عدالت هم این است که یک متخصص دانشگاهی بارتبه بالای علمی بتواند از درآمد مناسبی برخوردار باشد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: یک نخبه دانشگاهی که با تلاش علمی خود برای کشور ارزش افزوده و ثروت تولید می کند، سرمایه کشور است و باید مورد تکریم قرار گیرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به پرداخت های کلان به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در کشورهای منطقه گفت: عی می کنیم تا این موضوع از طریق رایزنی با شورای محترم نگهبان حل شود.
در ادامه جلسه گزارشی از وضعیت کشورمان از منظر شاخص آسانی کسب و کار در منطقه غرب آسیا و جهان و همچنین وضعیت مستندات علمی منتشر شده در پایگاه‌های بین الملی علم سنجی ارائه شد و اعضا نظرات خود را در این زمینه‌‎ها ارائه کردند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه جلسه بررسی و تصویب بخش‌های باقیمانده «سند ملی زیست فناوری» در دستور کار قرار گرفت.و مباحث مربوط به «زیست فناوری و محیط زیست» ذیل سرفصل هایی مانند تصفیه فاضلاب، حفاظت از پوشش جنگلی کشور، تثبیت شن های روان و مهار ریگردها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر مخبر دزفولی هم در این زمینه گفت: از منظر نقش زیست فناوری در حفاظت از محیط زیست باید حفاظت از جنگل های بلوط دامنه زاگرس که 6 استان کشور را در بر گفته است، مد نظر قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به منابع آب کشور افزود: نقش زیست فناوری در حوزه آب‌های شور و شیرین هم باید در این سند منظور شود.
در ادامه جلسه 103 ستاد راهبرد اجرای نقشه جامع علمی کشور و در بخش مربوط به حمایت از کسب و کار در حوزه زیست فناوری و گسترش آموزش و پژوهش در این حوزه هم بخش‌هایی از «سند ملی زیست فناوری» به تصویب رسید.

كد خبر:41674
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/12/12