تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در هیئت عالی جذب تصویب شد:

چگونگی رسیدگی به صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان بورسیه


جلسه 208 هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه و پس از بحث و بررسی اعضاء مصوبه جلسه 193 هیئت عالی جذب مورخ 1396/2/4 در خصوص جذب متقاضیان عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی «مشمولین بند پ ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور» به شرح زیر اصلاح شد:
«دانشگاه‌ها مکلفند برای جذب متقاضیان جذب در هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی «مشمولین بند پ ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور» در رشته‌های غیرپزشکی با کسب 70 درصد امتیاز حدنصاب (آخرین فرد پذیرفته شده از جهت رتبه علمی) و برای رشته های پزشکی با کسب 70 درصد امتیاز حدنصاب (آخرین فرد پذیرفته شده از جهت رتبه علمی) اقدام کنند».
درادامه جلسه 208 هیئت عالی جذب، اعضاء ضمن اشاره به وظیفه هیئت‌های مرکزی جذب مبنی بر بررسي و تأييد صلاحيت عمومي راتبه‌های متقاضي عضويت در هيئت علمي دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، بند الف مصوبه جلسه 139 هیئت عالی جذب مورخ 1393/4/3 را به شرح زیر اصلاح کردند:
«عدم تأیید صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان راتبه «بورسیه» بر عهده هیئت‌های اجرایی جذب نمی باشند و هیأت‌های اجرایی جذب موظفند پرونده راتبه‌ها را برای بررسی بیشتر به هیئت‌های مرکزی جذب ارجاع دهند».
همچنین اعضاء مقرر کردند وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شاخص‌های اجرای فرآیند جذب را به منظور رتبه بندی دانشگاه‌ها استخراج کرده و ظرف یک ماه به هیئت عالی جذب ارائه دهند تا به مراجع ذی‌ربط ارسال شود.
در ادامه جلسه نیز اعضای هیئت عالی جذب ضمن بحث در خصوص چگونگی بررسی پرونده متقاضیان جذب در "سامانه نور رضوی" بر لزوم بارگذاری پرونده‌ها در تمامی مراحل جذب در این سامانه به منظور اطلاع رسانی به متقاضیان جذب و تبدیل وضعیت و نظارت دقیق بر عملکرد هیئت‌های اجرایی و مرکزی جذب کردند.
ضمنا مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر عملکرد دانشگاه‌ها در بارگذاری اطلاعات متقاضیان جذب نظارت بیشتری داشته باشد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، درپایان جلسه نیز تعدادی از اعضای هیئت‌های اجرایی جذب و کارگروه صلاحیت عمومی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دانشگاه فناوری‌های نوین آمل، دانشگاه بجنورد، پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه ملی علوم جانوری و اقیانوس‌شناسی، دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی، دانشگاه علوم و فنون فارابی و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد موفق به کسب رأی اعضای هیئت عالی جذب شدند.

كد خبر:41873
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/02/10