تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر حداد عادل عنوان کرد:

انتقاد از مطالب منتشر شده علیه بودجه برخی نهادهای پژوهشی


دکتر حداد عادل گفت: متاسفانه در فضای مجازی علیه بودجه برخی موسسات پژوهشی و از جمله شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی، مطالبی منتشر می‌شود که غیر دوستانه است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب در مراسم رونمایی از 11 عنوان کتاب منتشر شده توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: این کتاب‌ها که امروز رونمایی شده است نمونه کوچکی از کارهایی است که در شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی و توسط کسانی که تلاش زیادی در زمینه فرهنگ و علوم انسانی انجام می‌‌دهند، صورت گرفته است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: باید اعلام کنم که بودجه تخصیص یافته به شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی کاملا در راستای اهداف این شورا و با رعایت حداکثر صرفه جویی و بهر وری به مصرف می‌رسد.
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکارانی که این کتاب ها را برای انتشار آماده کرده‌اند، گفت: در فاصله دو نمایشگاه سی‌ام و سی و یکم همکاران من تلاش بسیاری کردند و با کار خود بر ارزش و غنای علوم انسانی ایران اسلامی افزودند.
دکتر حداد عادل افزود: امیدوارم با انتشار این آثار به سهم خود به دریای زلال و مواج ایران اسلامی افزوده باشیم و به رشد دانش کمک شایانی کنیم.
همچنین دکترغلامرضا شمس معاون تالیف و پژوهش شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی نیز در این مراسم با اشاره به مهمترین هدف شورا یعنی تحول در برنامه‌‌‌ها و محتوای کتب درسی گفت: شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، 16 رشته درسی را در بعه عنوان اولویت فعالیت‌‌‌های خود تعیین کرده و تا به امروز 73 برنامه را مصوب و ابلاغ کرده است.
وی افزود: یازده عنوان کتاب جدید امروز رونمایی شد در حوزه‌‌‌های روانشناسی، علوم سیاسی، علوم تربیتی و علوم اقتصادی هستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: سه راهبرد اسلامی‌سازی، بومی‌سازی و کارآمدی سرلوحه برنامه‌های مولفان همکار ماست.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، عناوین کتب رونمایی شده به این شرح است: " اصول و مبانی روابط بین الملل(1) و(2)"، "مبانی و اصول سیاستگذاری عمومی"، " فقه سیاسی"، " اندیشه‌های سیاسی در ایران باستان"، " مسائل آموزش و پرورش ایران"، "بانکداری اسلامی"، "مبانی و اصول مدیریت آموزشی"، " روان شناسی، دین و معنویت"، "روان شناسی سالمندان" و " تکنولوژی آموزشی پیشرفته".

كد خبر:41933
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/02/25