تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در شورای توسعه فرهنگ قرآنی:

آئین‌­نامه هیئت حفظ کرامت چهره‌­های شاخص قرآنی به تصویب رسید


جلسه 40 شورای توسعه فرهنگی قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
جلسه 40 شورای توسعه فرهنگی قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پیش از دستور این جلسه به ادامه بررسی و تصویب پیش­نویس برنامه جامع فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی اختصاص داشت که با توجه به ابتدای قسمت راهبردها و اقدامات ملی و پس از بحث و بررسی این پیش‌­نویس به تصویب رسید و مقرر شد تا برخی نکات و اشکالات مطروحه و نیز نگاشت نهادی آن اصلاح و بازنگری و به شورای عالی فضای مجازی ارسال شود.
دستور نخست جلسه 40 شورای توسعه فرهنگ قرآنی؛ ارائه و تصویب پیش‌نویس وظائف رئیس و دبیر هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) بود که پس از بحث و بررسی مقرر شد نظر به گذشت بیش از دو سال از زمان تدوین این پیش‌نویس و برخی ضعف‌های موجود در آن پس از بررسی و نگارش مجدد در هیئت رسیدگی با قید فوریت در جلسات آتی شورا ارائه و بررسی شود.
دستور بعدی این جلسه بررسی و تصویب پیش­‌نویس آئین‌­نامه "هیئت حفظ کرامت چهره‌­های شاخص قرآنی" بود که کلیات و اصل پیش‌نویس به تأیید رسید و نیز محل استقرار این هیئت، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی تعیین شد.
همچنین مقرر شد بازنگری در خصوص وظائف و اختیارات این هیئت توسط اعضای پنج‌گانه آن صورت پذیرفته و برای تصویب به جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور پایانی این جلسه ارائه و تصویب نهایی عضویت وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی (پیشنهادی جلسه 44 مورخ 1‏/11‏/1396 کمیسیون و ارجاعی به شورا جهت تصویب نهایی) بود که عضویت این دو نهاد در کمیسیون مذکور به تصویب نهایی رسید.
كد خبر:42018
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/03/12