تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی:

دبیر هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم تعیین شدجلسه 318 شورای اسلامی شدن دانشگاهها و مراکز آموزشی با حضور دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه 1397/4/11 در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پیش از دستور جلسه، حجت الاسلام و المسلمین شاطری، دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: به منظور ایجاد سامانه نظارت و ارزیابی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در دبیرخانه شورا با دستگاهها و نهادهای آموزش عالی مکاتبه صورت گرفته و مقرر شد با مهلت مشخص شاخص های مربوطه دسته بندی و به کارگروه مربوطه ارائه شود.
در ادامه، نامه هیأت عالی جذب پیرامون تعیین دبیر هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرائت شد و دکتر کی نژاد رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی، با اشاره به تبصره 1 ماده 4 مصوبه 608 شورای عالی انقلاب فرهنگی، آقای دکتر محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری را به عنوان دبیر پیشنهادی معرفی کرد که توسط اعضا تصویب شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور جلسه 318 شورای اسلامی شدن دانشگاهها و مراکز آموزشی، «پیگیری میزان و چگونگی اجرای اقدامات پیشران نظام مدیریت سند دانشگاه اسلامی» بود.
در این رابطه حجت الاسلام و المسلمین شاطری عنوان کرد: در جلسات گذشته این شورا، تعدادی از اقدامات مصوب نظام مدیریتی سند دانشگاه اسلامی جهت اجرا انتخاب و در جلسات دانشگاه اسلامی تصویب شده که برخی از آنها توسط دانشگاه آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی پذیرفته شده است.
حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه با اشاره به اقدامات مصوب گفت: دانشگاه اسلامی مطلوب، دانشگاه نظریه پرداز و کارآمد در تمدن نوین اسلامی ایرانی پیشرفت می­باشد که بایستی بررسی کرد دانشگاههای فعلی قادرند چه میزان از این هدف را تأمین کنند.
رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران ادامه داد: برای رسیدن به افق های مطلوب دانشگاه اسلامی به نظر می رسد ترمیم اساسی در ساختار فعلی دانشگاهها نیاز باشد، هر چند این معنایش عدم کارآمدی فعلی دانشگاهها نیست. وی افزود: بایستی به میزان مشارکت اعضای هیأت علمی دانشگاهها در ارتقای دانشگاه­ها توجه داشته باشیم تا کارآمدی و پیشرفت دانشگاه مطلوب را سرعت ببخشیم.

كد خبر:42153
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/04/20