تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی تأکید کرد:

ضرورت تهیه استانداردهای الزام آور در استفاده از محصولات نانویی


دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو بازدید کرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، در حاشیه بازدید از دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو با اشاره به کسب جایگاه چهارم جمهوری اسلامی ایران در دانش نانو گفت: پیشرفت جمهوری اسلامی در حوزه نانو دارای سرعت بسیار خوبی است که به صورت روزافزون در حال رشد است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مهمتر از جایگاه جمهوری اسلامی در دانش نانو، تبدیل آن به فناوری و خلق ثروت از این توانمندی علمی است.
رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با تاکید بر اهمیت ثروت آفرینی از محصولات دانش بنیان گفت: خوشبختانه امروز شرکت های مختلفی را دیدم که توانسته­ اند هم در داخل و هم در خارج از کشور اقدام به بازاریابی و فروش محصولات خود کنند و امیدوارم در سال های آتی شاهد اخبار بیشتر از ثروت آفرینی در عرصه فناوری­ های پیشرفته و به ویژه نانو باشیم.
دکتر محمدرضا مخبر دزفولی گفت: در نمایشگاه امسال پیشرفت قابلیت های پزشکی و دارویی کشور در استفاده از روش های نانویی حائز اهمیت بود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: باید با ورود در مسیر ساخت و تولید فناوری های پیشرفته و کسب بازارهای جهانی، مسیر پیشرفت این فناوری ها تضمین کرد.
رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: تهیه استانداردهای الزام آور در استفاده از محصولات نانویی از قبیل توجه به ماندگاری بالا، کیفیت بالا و هماهنگی با محیط زیست از جمله مواردی است که بایستی در تولید این محصولات بدان توجه شود.
وی افزود: تهیه یک دستورالعمل ملی برای مصرف محصولات نانویی و پشتیبانی آن در زمینه تسهیل صادرات این محصولات حتماً باید در اولویت های آتی قرار گیرد که دراین زمینه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمادگی دارد موارد تسهیل کننده و پیش برنده علم و تکنولوژی در کشور را تسهیل کند.
كد خبر:42471
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/07/25