تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر کبگانیان خبر داد:

تاکید بر حمایت از کارورزی دانشجویان در بخش صنعت


جلسه 110 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور روز سه شنبه 1397/07/24 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان، دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در مورد دستور این جلسه گفت: در ابتدای جلسه گزارشی از جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد که در این جلسه پس از ارائه گزارشی از وضعیت پیشرفت علم و فناوری و چالش‌ها و آسیب‌های آن در کشور، رئیس جمهور نسبت به بهره گیری از توان نخبگان و دانشگاهیان تأکید جدی داشتند.
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: در این جلسه رئیس جهاد دانشگاهی تأکید کرد که باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا از طریق آن خریدهای کلان دولتی مدیریت و به سمت خرید از داخل هدایت شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز گزارشی از جلسه شورای عتف ارائه کرد که در آنجا نیز لزوم بهره گیری از توان دانشگاه‌ها در طرح های کلان ملی مورد توجه بوده است.
وی افزود: جمع بندی این بخش از جلسه به این شکل شد که به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مأموریت داده شد تا با بهره‌گیری از ظرفیت تمامی بازیگران و دستگاه‌های مرتبط با عرضه و تقاضای محصولات دانش بنیان، هماهنگی‌های لازم برای استفاده از توان دانشگاه‌ها در حل مسائل صورت گیرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در ادامه جلسه جهاد دانشگاهی گزارشی از دانش فنی و طراحی و ساخت مته‌های حفاری و بازوی رباتیک بارگیری دریایی که از محصولات دانش بنیان هستند ارائه داد.
دکتر کبگانیان افزود: همچنین در جلسه امروز سرپرست وزارت کار مسئله حمایت از مسئله کارورزی دانشگاه‌ها را مطرح کرد و در جلسه پیشنهاد شد که کارآموزی‌های دانشگاه‌ها به خصوص در رشته‌های مهندسی، کشاورزی و علوم مهندسی جدی گرفته شود.
كد خبر:42475
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/07/25