تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


حجت‌الاسلام‌ رستمی:

غفلت از تولید علوم انسانی اسلامی آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای کشور خواهد داشتحجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در دانشگاه‌ها، در پاسخ به پیام تبریک دکتر غلامعلی حداد عادل بر همکاری بیش از پیش این نهاد با شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تاکید کرد.
 
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
برادر ارجمند جناب آقای دکتر غلامعلی حداد عادل
رئیس محترم شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی
سلام‌علیکم،
از پیام محبت‌آمیز جنابعالی صمیمانه تشکر و قدرانی می‌نمایم و متقابلاً توفیق روزافزون، سعادت و سلامت جنابعالی را از درگاه خداوند منان خواهانم.
همان‌گونه که مستحضرید یکی از اهداف عالیه انقلاب اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی است که علم، دانش و پژوهش عموماً و به‌ویژه علوم انسانی نرم‌افزار ایجاد چنین تمدنی است؛ بنابراین حرکت به سمت ایجاد تحول در تولید علم بومی و علوم انسانی ایرانی – اسلامی و تلاش برای خروج از دایره بسته نقل و ترجمه و بی‌تفاوتی نسبت به معضلات کشور، از ضروریاتی است که هر روز غفلت از آن آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای کشور خواهد داشت.
شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، ظرفیتی مهم در جهت رسیدن به خروجی مطلوب که همانا پرورش انسان‌های بزرگ و مدیران کارآمد و در طراز انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی(ره) می‌باشد و امیدوارم با استعانت از الطاف الهی، دعای خیر و همکاری جامعه علمی و دانشگاهی کشور بتوانیم گام‌های مؤثری در این جهت برداریم.
از خداوند متعال تداوم توفیقات حضرتعالی را مسألت می‌نمایم.
                                                                                                   مصطفی رستمی 
                                                                          رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها
كد خبر:42479
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/07/28