تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی:

استاد فرشچیان یک چهره بی‌بدیل در عرصه هنر اسلامی و ایرانی است


آئین افتتاحیه دانشگاه هنرهای اسلامی – ایرانی استاد فرشچیان با حضور جمع کثیری از فعالان فرهنگی و هنری برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مخبر دزفولی در این جلسه طی سخنانی گفت: امروز یکی از اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از قریب به هشت سال ثمر داده است.
وی افزود: زمانی که شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد این موضوع شد استاد فرشچیان از برخی از مسئولان ناامید شده بودند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: استاد فرشچیان نامه‌نگاری‌های فراوانی را در این زمینه انجام داده بودند که به هر دلیلی این نامه‌نگاری‌ها به نتیجه نرسیده بود.
دکتر مخبر دزفولی گفت: اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی با جدیت وارد کار شدند و به اساسنامه این دانشگاه رای دادند.
وی افزود: این دانشگاه به دلیل کارکرد مخصوص خود از همه دانشگاه‌ها و مراکز و موسسات آموزش عالی متمایز و متفاوت است و محور همه فعالیت‌های آن از صفر تا صد خود استاد فرشچیان هستند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: استاد فرشچیان یک چهره بی‌بدیل در عرصه هنر اسلامی و ایرانی است و سنت شاگرد پروری به تاکید ایشان پایه آموزش خواهد بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در سنت شاگرد پروری شفقت و دلسوزی، عشق، احترام و ... وجود دارد.
وی افزود: خوشبختانه این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد و روند اجرای آن در دانشگاه آزاد اسلامی با همت دکتر ولایتی با سرعت، قوت و دقت آغاز شد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: علاقه دکتر ولایتی به فرهنگ و تمدن اسلام و ایران بر سرعت و دقت کار افزود و امروز با مسرت و افتخار این کار به ثمر رسیده است.
عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: بارهم مسرت و خرسندی خود را از به ثمر رسیدن این تلاش مقدس ابراز می‌کنم و ان‌شالله این دانشگاه در احیای هنر اسلامی ایرانی موفق باشد.
كد خبر:42488
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/08/02