تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مرحوم هاشمی رفسنجانی هیچ گاه انقلاب اسلامی را فراموش نکرد/ وی همواره معتمد و مورد وثوق رهبر انقلاب بود.به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
انالله و انا الیه راجعون
رحلت یار دیرین انقلاب و امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب آیت الله هاشمی رفسنجانی موجب تاثر و تالم همه دلسوزان انقلاب اسلامی شد.
آن مجاهد خستگی ناپذير که از عنفوان جوانی در مسیر مبارزه با رژیم طاغوت مصائب و سختی های فراوانی متحمل شد در 37 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی همپای امام (ره) و رهبری برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی از پای ننشست و تا آخرین نفس مجاهده و تلاش کرد.
ایشان هیچ گاه انقلاب اسلامی و آرمان های امام بزرگوار (ره) را فراموش نکرد و همواره معتمد مورد وثوق رهبر بزرگوار انقلاب (مدظله العالی)بود.
ملت مسلمان و مقاوم ایران خطبه های مستدل و عالمانه مرحوم آیت الله رفسنجانی را هیچگاه فراموش نخواهند کرد.
تاریخ معاصر ایران گواهی خواهد داد که در سالهای سخت دفاع مقدس مرحوم آیت الله رفسنجانی با حضور در جبهه های جنگ هم به رزمندگان روحیه برای مقاومت میداد و هم فرماندهان را برای اتخاذ تدابیر صحیح یاری میداد.
پس از دفاع مقدس نیز در دوران سازندگی آیت الله هاشمی محور اصلی سازندگی در کشور بود و خدمات ایشان در آن زمان نیز منشاء برکات زیادی برای کشور بود.
دوران 8 سال ریاست ایشان بر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز توام با مصوبات راهگشای متعدد برای حوزه علم و فرهنگ کشور بود و بخش مهمی از توسعه آموزش عالی در کشور نیز در این دوران پایه گذاری شد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تسلیت به رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي)، بیت مکرم ایشان و همه آحاد ملت ایران برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه الهی را خواستار است.
كد خبر تصويري:8006
منبع خبر :دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/10/20