تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر کبگانیان عنوان کرد:

تصویب بخش‌های دیگری از سند ملی زیست فناوری

دکتر کبگانیان عنوان کرد:
جلسه 104 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست دکتر محمد رضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان، قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در مورد دستور و مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه که به ادامه بحث و بررسی پیرامون "سند ملی زیست فناوری" اختصاص داشت، اقدامات ذیل راهبرد 7 تا 9 این سند تصویب شد.
وی افزود: در این راهبردها موضوع تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و فناوری و صادرات این محصولات مورد توجه قرا رگرفت.
وی افزود: استانداردسازی حوزه زیست فناوری با 5 اقدام ملی از قبیل راه اندازی شبکه‌های آزمایشگاهی مرجع ملی، تدوین ضوابط و برای این حوزه و توسعه همکاری‌ها با سازمان ملی استاندارد از اهم این موارد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: توسعه همکاری و هم افزایی در سطح بین الملل شامل تدابیر لازم برای دفاع از منافع کشور در دعاوی بین المللی مربوط به این موضوع، حمایت از ثبت شرکت‌های دانش بنیان مشترک و ثبت انجمن‌های تخصصی در این حوزه ذیل این موضوع به تصویب رسید.
دکتر کبگانیان گفت: به کارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور در حوزه زیست فناوری، حفاظت و بهره برداری از منابع و ذخایر ژنتیکی، راه اندازی سیستم های مدرن در مرزبانی زیستی کشور و نظام مند کردن تجاری سازی ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور هم به تصویب رسید.
كد خبر تصويري:8638
منبع خبر :دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/12/23