تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی خبر داد:

تصویب سیاست های فرهنگی حمایت از کالای ایرانی

دکتر مخبر دزفولی خبر داد:
جلسه 807 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.
دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مصوبات این جلسه اظهار داشت: در جلسه گذشته قرار شد که سیاست های حمایت از کالای ایرانی برای ارائه در صحن شورا تدوین شود که در جلسه امروز این سیاست ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر مخبر دزفولی گفت: در زمینه اقداماتی که باید در بخش های آموزش و پرورش، آموزش عالی و بخش های گوناگون آموزشی دیگر صورت پذیرد و همچینین برای بخش های علمی و فناوری کشور، مواردی در جلسه امروز به تصویب رسید.
وی با بیان اینکه تاکید بر تقویت هویت ملی از اهم محورهای مورد اشاره در جلسه بود، گفت: باورمند کردن مردم به مصرف کالای ایرانی زمانی اتفاق می افتد که تقویت هویت ملی یک جریان مستمر در اقشار مختلف شود و آن زمان است که مردم برای خرید کالای ایرانی تعصب خواهند داشت.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تقویت احترام به پرچم ملی، سرود ملی و حمایت از آن در مدارس از دیگر پیشنهادهای ارائه شده برای تقویت هویت ملی بود.
دکتر مخبر دزفولی افزود: رقابتی کردن و فرهنگ رقابت سالم به منظور رشد کیفیت کالاها، احترام به مشتری و حقوق آن، خدمات پس از فروش از مقوله هایی هستند که ظاهر آنها اقتصادی ولی باطن آنها فرهنگی است که مراکز آموزشی و مراکز تبلیغی و ترویجی در آن موثر هستند.
وی افزود: در ساخت فیلم های سینمایی و سریال ها، نمادهای کالاهای ایرانی باید برجسته شوند که سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه مسئولیت لازم را پیدا کردند.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اضافه کرد: حمایت از شرکت ها و محصولات دانش بنیان نیز از مواردی بود که توسط اعضا مورد تاکید قرار گرفت که قرار شد ساز و کار لازم از طریق مجاری قانونی برای تحقق این مهم طراحی شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه با اشاره به برگزاری جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه های کشور گفت: در این جلسه دکتر حسین خنیفر به عنوان رییس دانشگاه فرهنگیان و دکتر سید محمد هاشمی شهری به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات شهری زاهدان انتخاب شدند.
كد خبر تصويري:8687
منبع خبر :دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/02/19