تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر کبگانیان:

حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی فعالیت‌های خود در شورای عالی انقلاب فرهنگی را مایه افتخار خود می‌دانست

دکتر کبگانیان:
دکتر منصور کبگانیان گفت: مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی «ره» از سابقون شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند و ایشان برای تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی نیز زحمات فراوانی کشیدند  و تقریباً محوریت این ستاد را نیز برعهده داشتند.
وی با بیان این مطلب در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: امام خمینی «ره» برای آن که تجربیات ستاد انقلاب فرهنگی به شورای عالی انقلاب فرهنگی منتقل شود از اعضای پیشکسوت و به‌ خصوص مرحوم حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدی «ره» به عنوان یک حلقه وصل استفاده می‌کنند و ایشان هم با حکم امام(ره) عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌شوند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برخلاف بعضی از اعضای ستاد انقلاب فرهنگی که بعدها تغییر رویه دادند و حتی از عملکرد خودشان در ستاد ابراز ندامت کردند و به قولی «انقلابی پشیمان» شدند، مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی «ره» بر سر آرمان انقلاب فرهنگی و انقلاب اسلامی ماند و فعالیت‌های خود را در ستاد و شورا مایه مباهات و افتخار خود می‌دانست.
استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: در سال‌های اخیر هم که حجم کارها و زمان جلسات طولانی با توجه سن ایشان برایشان دشواری ایجاد می‌کرد؛ اما ایشان در جلسات بسیار فعال و شاداب حضور داشتند.
وی افزود: ما هر چند جلسه یکبار شاهد تذکرات سوی ایشان در مورد وضعیت فرهنگی کشور و دانشگاه‌ها بودیم و ایشان از اعضای شورا می‌خواستند که این مسائل را به جای درگیرهای درجه دوم در اولویت خود قرار دهند.
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: آقای احمدی همیشه دلسوزی و سلامت نفس خودشان را داشتند و بیشترین دغدغه ایشان نیز عدالت اجتماعی بود.
وی افزود: ایشان همیشه از این‌که یک قشر بیش از حد از منافع مادی برخوردار باشد در حالی‌که هنوز اقشار فقیر و محروم در کشور وجود دارد، غصه‌دار بودند و برای من بسیار جالب بود کسی بعد از این همه سال هنوز پایبند اصولی باشد که در انقلاب اسلامی مطرح شده بود و مردم برای آن قیام کردند.
دکتر کبگانیان در پایان ادامه داد: یک خصوصیت که از ایشان همه ما به یاد داریم و باید همیشه نیز به یاد داشته باشیم، رک‌گویی و صداقت ایشان بود و مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی «ره» بدون تعارف و رودربایستی و بدون در نظر گرفتن مقام و مسئولیت افراد مطالب را می‌گفتند.

كد خبر تصويري:8735
منبع خبر :دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/03/20