تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر عارف:

مرحوم دکتر احمدی به موضوع علم دینی و به ویژه علوم انسانی اسلامی بسیار توجه داشت

دکتر عارف:
دکتر محمدرضا عارف گفت: حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر احمدی یک وزنه و یک چهره تاثیرگذار در شورای عالی انقلاب فرهنگی بود و  انشاءالله راه ایشان را دیگران ادامه بدهند.
وی با بیان این مطلب در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: من این افتخار را داشتم که از روزهای اول تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در خدمت ایشان بودم و باید بگویم از زمانی که ستاد انقلاب فرهنگی شکل گرفت و 6 نفر عضو داشت تا امروز، حجت‌الاسلام احمدی جایگاه بسیار برجسته‌ای در شورا داشتند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شاید در بین تمام اعضاء آقای دکتر احمدی بیشترین وقت را برای شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گذاشتند و هر وقت ایشان در مورد مسئله‌ای موضع می‌گرفتند یا بحثی داشتند مورد توجه اعضاء قرار می‌گرفت.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در مرحله بازگشایی دانشگاه‌ها بعد از اجرای مصوبات ستاد انقلاب فرهنگی، از طرف وزارت علوم من مسئولیت پیگیری بازگشایی دانشگاه‌ها را داشتم و می‌دیدم در ستاد انقلاب فرهنگی آقای احمدی مهم‌ترین دغدغه‌شان بازگشایی دانشگاه است.
وی افزود: برای بازگشایی دانشگاه‌ها ما دو مشکل داشتیم؛ اولین و مهم‌ترین مسئله بازگشایی دانشگاه‌ها، تامین استاد بود؛ خوشبختانه ایشان با توجهی که بر موضوع داشتند دانشگاه تربیت مدرس را بنیان‌گذاری کرد که قرار بود به صورت ستادی در مورد تامین استاد برای دانشگاه‌ها فعالیت کند که بعدها به یک دانشگاه برجسته تبدیل شد.
عضوهیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: دومین مشکل به خصوص در بخش علوم انسانی و با توجه به اهداف انقلاب اسلامی،وجود داشت که تالیف و تدوین کتب درسی ارزشمند و به‌روز برای علوم انسانی بود که آقای دکتر احمدی تلاش فراوانی کردند و سازمان سمت را برای حل این مشکل تاسیس کردند که آثار آن را اکنون و در اینجا می‌بینید.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: که بارزترین خصوصیت اخلاقی آقای دکتر احمدی اخلاق‌مداری، خلوص و تقوای بود، و من تقریبا 40 سال با ایشان آشنایی داشتم و جز خلوص، صمیمیت و اخلاق و توجه به شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی چیزی از ایشان ندیدم و ایشان به موضوع علم دینی و به ویژه علوم انسانی اسلامی بسیار همت و توجه داشتند.

كد خبر تصويري:8738
منبع خبر :دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/03/21